V četrtek, 7. novembra 2024, je na naši šoli potekalo že štirinajsto tradicionalno državno srečanje okoljevarstvenih tehnikov Slovenije. Srečanja so se poleg dijakov in učiteljev naše šole udeležili še dijaki, profesorji in ravnatelji s Srednje gradbene, geodetske in okoljevarstvene šole Ljubljana, Srednje šole Slovenj Gradec in Muta ŠC Slovenj Gradec, Srednje gradbene šole in gimnazije Maribor ter Šole za strojništvo, geotehniko in okolje ŠC Velenje. Našo šolo so zastopali Ester Šalamon in Sergej Dolinšek iz 4. b, Lucia Šeligo, Taja Jelenko, Jan Čokl, Krištof Novak Nemeš in Urh Sagode iz 3. c ter mentorji Janja Čuvan, Alenka Lah Kalan in Primož Vouk.

Na srečanju so z nami bili še predstavnica CPI, Ivana Belasić, predsednik Skupnosti okoljevarstvenih šol, Bernard Kresnik, prokurist podjetja Fit media, Jože Volfand, in predstavnica MOC, Suzana Vurunić.

V uvodnem delu srečanja so pod mentorstvom profesorice Nine Markovič Korent program povezovale Špela Grilec, Lara Flere in Eva Huzjak iz 1. c., s svojimi glasbenimi nastopi pa so pod mentorstvom profesorja Davida Preložnika dogodek popestrili Ema Krajnc, Jošt Pesan, Lan Kropovšek in Tisa Potočnik iz 1. a, Lara Flere, Eva Huzjak, Špela Grilec in Janez Bezgovšek iz 1. c, Miha Lavbič iz 1. d, Lana Pobirk, Stella Šmerc in Amadej Volasko iz 2. a, Maj Matko Rizmal iz 2. b, Jernej Polanc in Patrik Planko iz 2. c ter Anja Fujs in Matija Mazij iz 3. a.

Kulturno obarvanemu uvodu so sledili pozdravni nagovori in kratko predavanje Suzane Vurunić z Oddelka za okolje in prostor ter komunalo Mestne občine Celje z naslovom Kakšna je vloga lokalnih skupnosti pri okoljskih izzivih. Nato so se dijaki in mentorji odpravili v Tehnopark Celje, kjer so spoznali poplavno problematiko Celja in problematiko vsebnosti težkih kovin v tleh izbranih vrtov na območju Celja. Te okoljske probleme jim je predstavila naša bivša dijakinja programa okoljevarstveni tehnik, sedaj zaposlena v Tehnoparku Celje, Samantha Veber. Seveda pa udeleženci na srečanju niso le poslušali, temveč so tudi raziskovali doživetja v Tehnoparku in programirali humanoidnega robota.

Ob zaključku srečanja smo udeleženim šolam in Ivani Belasić s CPI v spomin na naše druženje podarili darilo v obliki drevesa, ki jih bo spomnilo na staro slovensko modrost, da se drevo naslanja na drevo, človek na človeka. Drevo je izdelal naš učitelj strokovnih predmetov, Andrej Hrastnik, po predlogi naše sodelavke, oblikovalke Klavdije Kopše Kaljun. Prehodni pokal smo predali Srednji gradbeni, geodetski in ekonomski šoli Ljubljana, ki bo naslednje leto organizirala srečanje.

Srečanje mladih okoljevarstvenikov je omogočilo druženje ter izmenjavo mnenj in izkušenj, kar smo z vključitvijo strokovnih vsebin povezali v zanimiv in koristen dan.

Zahvaljujemo se vsem dijakom in profesorjem naše šole, ki so kakorkoli sodelovali pri izvedbi tega dogodka, še posebej pa organizatorici državnega srečanja, Janji Čuvan.

 

 

Skip to content